Cinsel Terapi Egitimi( 6 MODÜL) DOÇ. DR.

ÖZELLİKLER

Hizmet Adı : Cinsel Terapi Egitimi( 6 MODÜL)

Terapist Adı : DOÇ. DR. CEBRAİL KISA

Terapist Branş : DOÇ. DR.

Kategori : Eğitim ve Seminerler

Alt Kategori :


Doç. Dr. Cebrail KISA

Psikiyatrist - Psikoterapist

1968 yılında Konya’ya bağlı Kulu ilçesinin Tavşançalı Kasabasında doğdu. İlkokulu doğduğu kasabada, ortaokulu Kulu İmam Hatip Lisesi ve lise eğitimini ise İstanbul’da Fatih Vatan Lisesi’nde tamamladı. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Mezuniyetinden sonra birer yıl süreyle Adıyaman Verem Savaş Dispanseri’nde ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı’nda çalıştı. Psikiyatri uzmanlık eğitimini 2001 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde tamamladı. 2009 yılında “Psikiyatri Doçenti” oldu. 2013 yılından beri de Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde Eğitim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

CİNSEL TERAPİ EĞİTİMİ -DOÇ. DR. CEBRAİL KISA -6 MODÜL/6 AY (2018)(OCAK-HAZİRAN)

  • I. Modül  : Sevgi, Yakınlık ve Cinsellik, Cinsellik ve Kültür. Cinsel Yanlış İnançları Ele Almak, Cinsel Eğitim 
  • II. Modül : Kadın ve Erkek Cinsel Anatomisi, Cinsel Davranış ve Fizyoloji, Cinsel Bozukluklar ve Sıklığı, Cinsel İşlev Bozuklukları Nedenleri 
  • III. Modül: Cinsel Haz Nesnesinin Farklı Olduğu Durumlara Yaklaşım(Parafililer, Hiperseksüalite, Sanal Seks, Aşırı Mastürbasyon), Cinsel Yönelim ve Cinsel Kimlik Durumlarına Yaklaşım, Cinsel Yakınmaları Olan Çiftlerin İlişkileri ve Duyguları.
  •  IV. Modül: Kadın Cinsel İşlev Bozuklukları ve Tedavisi ;Cinsel İstek, Uyarılma, Orgazm Bozuklukları ve Tedavisi, Vajinismus ve Tedavisi, Biblioterapi, Erotik/Pornografik Filmlerin Kullanılması, Film Gösterimi, (Süpervizyon: Öykü Alma, Tedavi Planı ve Çalışması Yapmak),
  • V. Modül: Erkek Cinsel İşlev Bozuklukları ve Tedavisi: Cinsel İstek, Sertleşme Bozukluğu, Erken Boşalma ve Tedavisi, Film Gösterimi, (Süpervizyon: Öykü Alma, Tedavi Planı ve Çalışması Yapmak). 
  • VI. Modül: Cinsel Sorunun Öyküsünü Almak ve Vaka Analizi Yapmak, Sorunu Duygusal ve Sistemik Olarak Ele Almak, Cinsel Terapi Müdahalelerini Çalışmak, (Süpervizyon: Öykü Alma Çalışması Yapmak)