Cinsel Terapi Nedir ?

Cinsel Terapi Nedir ? Resim

Cinsel Terapi Nedir ?

CİNSEL TERAPİ NEDİR?

Bazı çiftler cinsel konuda sorunlar yaşayabilmektedir. Bu sorunların önüne gereken zamanda geçilmediği takdirde evlilikler son bulma noktasına gelebilir. Ülkemizde cinsel sorun yaşayan çiftler genelde bu sorunu başkaları ile paylaşamamakta ve çözümü çeşitli yollarda aramaktadır. Fakat cinsel konuda sıkıntı yaşayan çiftler için cinsel alanda uzmanlığını tamamlamış psikologlar eşliğinde yapılan terapiler oldukça etkili bir çözümdür. Cinsel terapi konusunda eğitim alan psikologlar ile cinsel sorunların üstesinden gelinebilir. Cinsel problemlerde çözüm için farklı yöntemler kullanmak yerine bir uzmana başvurmak en sağlıklı yöntemdir.

 

 

KİMLER CİNSEL TERAPİ ALABİLİR?

 

İstek Farklılıkları Yaşayanlar: İkili ilişkilerde cinselliğin yaşanması için iki tarafında istekli olması gerekir. Eğer bir taraf istekli haldeyken diğer isteksiz ise bu aslında cinsel birtakım sıkıntıları beraberinde getirir. Çiftlerin cinsel ilişki yaşamak istediği zamanlar bazen uyuşmayabilir. Bu gibi durumları ortadan kaldırmak için çiftlere yönelik verilen cinsel terapiler oldukça etkili bir çözümdür.

 

Sertleşme Sorunu Yaşayanlar: Cinselliğin belki de en önemli ve en sık yaşanan sorunlarından biri de ereksiyon yani sertleşme sorunudur. Erkeklerde cinsel ilişki öncesi yeterli ereksiyonun gerçekleşmemesi cinsel ilişkiden haz alınmamasına sebep olur. Bu tip sorunlarda da hizmet veren uzman psikologlar çeşitli tedavi yöntemleri ile erkeklerdeki sertleşme sorununun önüne geçebilirler.

 

Ağrılı Cinsel İlişki Gerçekleştirenler: Bazen cinsel ilişki esnasında yaşanabilen ağrı sorunu cinsel yaşamı negatif yönde etkilemektedir. Kadınların cinsel ilişki yaşanırken cinsel organlarında hissettiği şiddetli ağrılar cinselliğin önünde büyük bir engeldir. Cinsel yaşamınızı üst seviyede tutmak ve sorunları aşmak için de cinsel ilişki terapilerine katılabilirsiniz.

 

 Vajinismus: Kadınlarda görülen vajinismus sorunu cinsel ilişkiyi tamamen ortadan kaldırmaktadır. Hiçbir sorun olmamasıyla birlikte kadınların pelvis kaslarındaki kasılmalar cinsel ilişkinin yaşanmasına ya da ağrılı bir cinsel ilişkiye sebep olabilir. Bu tür sıkıntıları da yine cinsel terapi alarak geride bırakabilirsiniz.

 

 

Diyarbakır terapi merkezimizde her türlü cinsel sorunlarınızı profesyonel hizmetimizle çözüme kavuşturmaktayız. Diyarbakır’da en iyi psikologlarımızla güler yüzlü, etkin iletişim ile cinsel sorunlarınız artık tarihe karışıyor. Cinsel yaşamınızı en üst seviyede tutmak için bizimle iletişime geçin.

0 Yorum var

Yorum Yap

Email Adresiniz görünmeyecektir.*