Diyarbakır Aile Terapisi Nedir ?

Diyarbakır Aile Terapisi Nedir ? Resim

Diyarbakır Aile Terapisi Nedir ?

Günümüzde insanlar arası ilişkilerde belirli dönemlerde kopmalar yaşanabiliyor. Bu kopmalarla birlikte ilişkisizlik ya da ilişkinin kötüye gitmesi gibi sorunlar da baş gösterebiliyor. İnsanlar arasında yaşanan birtakım sorunlar aileleri de etkileyebiliyor. Aile üyeleri arasında çeşitli sebeplerden dolayı iletişim problemleri gerçekleşebiliyor. Bu tip sorunları ele alıp aile üyeleriyle birlikte sorunları çözüme kavuşturmak ise aile terapistlerine kalıyor. Aile terapistleri içinde bulunduğumuz devirde aile içi ilişkilerin çok fazla bozulmadan tedavi edilmesi, sorunların üstesinden gelinmesi konusunda başvurulabilecek etkili yollardan biridir. Hizmet vermekte olduğumuz Diyarbakır’da bugüne dek pek çok aile üyelerinin sorunlarına çözüm olmayı başardık. Aile içi ilişkileri ve aile terapisi konusunda alanında uzmanlaşmış, nitelikli eğitim almış Diyarbakır’daki en iyi psikologlarımız ile tüm aile üyeleri arasındaki yaşanan çeşitli sıkıntılarda her zaman yanınızdayız.

 

 

NEDEN AİLE TERAPİSİ ALMALIYIM?

 

İçinde bulunduğumuz çağda pek çok alanda hayatımızın işleyişi kolaylaşsa da bu durumlar beraberinde birtakım sıkıntı ve sorunları da getirmektedir. Yaşanan günlük yoğun tempo insanların sinir seviyesini en üst seviyeye çıkarmakta ve insanlar arası ilişkilerde sorun yaşanmasına ve insan ilişkilerinin zayıflamasına sebep olmaktadır. Bu durumlardan her insan gibi aile üyeleri de etkilenmektedir. Aile üyelerinin kendi aralarındaki iletişimin zayıflaması ve sıkıntıların baş göstermesi ile aile içi ilişkilerde geri dönülemeyecek olumsuz sonuçlar meydana gelebiliyor. Çiftler arasında, anne – çocuk ya da baba – çocuk arasında yaşanan bu sıkıntıları ve iletişimsizliği ortadan kaldırabilmek için aile terapistlerine başvurmak etkili çözüm alabileceğiniz birkaç yoldan biridir. Aile terapisti eşliğinde uygulanacak çözüm yöntemleri ile aile içi ilişkilerinizi olumlu yönde geliştirebilirsiniz.

 

 

HANGİ DURUMLARDA BAŞVURMALIYIM?

 

En başta da belirttiğimiz gibi çiftler arasında yaşanan huzursuzluk ve çatışma durumlarında aile terapistine başvurulabileceği gibi ebeveynler ile çocuklar arasındaki sıkıntı ve problemlerde de aile terapistinden yardım alabilirsiniz. Öte yandan çocukların ergenlik çağına erişmesiyle birlikte çocukların hal ve hareketlerindeki değişiklikler ebeveynleri tedirgin edebiliyor. Ergenlik çağındaki çocuklarınızla yaşadığınız sorunlar için de aile terapisi alabilirsiniz. Ayrıca alkol ve madde bağımlılıkları, aile içi şiddet, cinsel sorunlar, depresyon, boşanma gibi aile içi problemlere yol açan sebepleri çözüme kavuşturmak istemeniz halinde de aile terapisine katılabilirsiniz.

0 Yorum var

Yorum Yap

Email Adresiniz görünmeyecektir.*